גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

בעקבות הנחיות נגיד בנק ישראל בתחום המשכנתאות, יום עיון מקצועי: "הוראות בנק ישראל, השינויים בחקיקה והשפעתם על שוק המשכנתאות"

מאת:  תום וגנר - יח"צ   |   תאריך:  03/05/11 14:35   |  
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק

ביום ב', ה-16.5.11, בשעה 18:00 תקיים רשת מכללות cash flow יום עיון מקצועי בנושא "הוראות בנק ישראל, השינויים בחקיקה והשפעתם על שוק המשכנתאות" בהנחיית מר אשר לוגסי, בעל מנהל מחלקת החיתום בבנק דיסקונט למשכנתאות בת"א ב 4 שנים האחרונות, אשר משמש כיום בתפקיד בכיר באגף הפיננסי בבנק. יום העיון יתקיים בסניף ת"א של רשת מכללות cash flow, ברח' ראול ולנברג 24, מגדלי זיו, בנין D קומה 6 רמת החייללאחרונה הודיע נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, על פרסום טיוטת הנחיה חדשה שתחיל שינוי משמעותי על שוק המשכנתאות והנדל"ן וזאת החל מה-5 למאי. הוראה זו מצטרפת לשתי הוראות קודמות מיולי 2010 ומאוקטובר 2010, אשר יחדיו מגבשות התערבות ושינוי של הרגולטור באופן נטילת אשראי ומשכנתאות לדיור.בניגוד לתחזיות של מומחים כלכליים, לא התערב הנגיד בשיעורי המימון ולא הגביל אותם, אלא פעל לצמצם את נתח ההלוואות שניתנות ללקוחות הבנקים במרכיב ריבית משתנה וזאת על מנת למנוע חשיפה של לקוחות לאי וודאות עתידית בהחזר המשכנתא ולעליה משמעותית בטווח הקצר בהחזר החודשי. ההנחיות מיולי ומאוקטובר 2010 כיוונו לייקור מחיר המשכנתאות ואולם לא עצרו את עליית מחירי הנדל"ן.ההנחיה האחרונה מאמש משנה את כללי המשחק ומתערבת באופן ישיר בהרכב מסלולי המימון אותם רשאים הבנקים לתת ללקוחות.כאשר לקוח מתכוון לקחת משכנתא למימון רכישה (בין אם לדיור או להשקעה) עליו להיערך ולהתכונן תוך בחינה של כלל הגורמים הבאים:

1. על הלקוח לקחת בחשבון את השפעתן של כל שלוש ההוראות האחרונות של בנק ישראל (בין אם ייקור מחירן בעסקאות מסוימות, או הרכב המסלולים)

2. על הלקוח לתכנן מחדש את תמהיל ההלוואה שאותו התכוון לקחת (וזאת בכפוף למגבלות ההוראות)

3. על הלקוחות להיערך נכון לאור שינויים הצפויים במחיר המשכנתאות וזאת בטווח הקצר המאודיום העיון יכלול שני חלקים, ראשית, הרצאה עיונית מקצועית הסוקרת את שלוש ההוראות של נגיד בנק ישראל באופן מפורט וברור ובחלקו השני תיערך הרצאה מעשית הכוללת התמודדות עם הנחיות בנק ישראל, כיצד לתכנן משכנתא נכון לאור השינויים הצפויים בשוק המשכנתאות, ובחינה של מיחזורי משכנתא (ללקוחות שכבר יש להם משכנתא) תחת המגבלות החדשות.המרצה, אשר לוגסי, בעל השכלה משפטית ופיננסית, מנהל מחלקת החיתום בבנק דיסקונט למשכנתאות בת"א ב 4 שנים האחרונות, משמש כיום בתפקיד בכיר באגף הפיננסי בבנק. בעל ניסיון של כ – 10 שנים בתחום האשראי והמשכנתאות.

האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים