גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

'רשת' השלימה פרויקט אחסון ווירטואליזציה מבית Dell

מאת:  אביב ויצמן - שטרן אריאלי יחסי ציבור   |   תאריך:  31/07/13 14:40   |   קטגוריה:  טכנולוגיה
תגיות:   Dell  ,  Vmware ,  אחסון ,  רשת , טכנולוגיה
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
אריה רייכר, רשת ואביב זיסו, Dell ישראל
אריה רייכר, רשת ואביב זיסו, Dell ישראל
זכיינית השידור 'רשת' השלימה פרויקט אחסון ווירטואליזציה מבוסס Vmware הכולל שרתים, מתגים ומערכת אחסון מרכזיות מסוג Dell Equallogic

היקף הפרויקט נאמד בלמעלה מ- 300 אלף שקל

בימים האחרונים השלימה זכיינית השידור 'רשת' פרויקט אחסון ווירטואליזציה מבוסס Vmware הכולל שרתים, מתגים ומערכת אחסון מרכזיות מסוג Dell Equallogic. במסגרת הפרויקט הוחלפה מערכת האחסון הקיימת למערכת אחסון של חברת Dell. היקף הפרויקט נאמד בלמעלה מ- 300 אלף שקל.

משום ש'רשת' הינה אחת משתי זכייניות השידור הישראליות שמתפעלות ומנהלות את ערוץ הטלוויזיה השני (ערוץ 2) משנת 1993, מהלך החלפת מערכת האחסון המרכזית ומעבר לסביבה וירטואלית טמן בחובו אתגרי מחשוב לא פשוטים. בכדי ליעל את סביבת המחשוב בוצע שימוש יעיל בתשתיות הקיימות לצד חיסכון בזמן ניהול התשתיות ושיפור הזמינות של האפליקציות השונות בארגון.

בכדי לאפשר חסכון עלויות ואספקת יעילות מירבית, בדקו ב'רשת' כיצד ניתן ליישם מערכת אחסון אשר משלבת עלויות אחזקה נמוכות ו - Life Cycle ארוך ביחס למקובל בשוק, אפשרויות גידול ומעבר לטכנולוגיות דיסקים עתידיות ללא אבדן השקעה.כמו כן, בזכות יכולות איזון העומסים החכמות של פתרון ה – Dell Equallogic (Auto-Tiering), גידול בנפחים בחברת רשת יתבצע באמצעות הוספת דיסקים זולים (NL-SAS).

בהתאם לדרישות אלו נבחרה לפרויקט מערכות אחסון – Virtualized storage מסוג Dell Equallogic. הפרויקט כלל מעבר של הסביבה הוירטואלית למערכת האחסון החדשה והחלפת השרתים שמנהלים את הסביבה של השידור לשרתיDell PowerEdge Server . המערכות שהוקמו נותנות ללקוח גמישות ושרידות רבה להתקנת עשרות שרתים וירטואליים ולחסכון בשרתים פיזיים.

לדברי מנהל ערוצי מכירות ב-Dell ישראל, אביב זיסו: "היתרון המשמעותי הטמון בטכנולוגיית האחסון מסוג Dell Equallogic מסתכם בעיקר ביכולת לבנות מערך אחסון המבוסס על גמישות מירבית ותשלום על פי צריכה בלבד. על פי מתודולוגיה זו, 'רשת' לא נדרשת להשקיע מראש סכומי עתק לרכישת נפחי אחסון, המערכת מספקת מענה לגידול עתידי גובר וניתן להגדיל את הנפח בכל נקודת זמן על פי הצרכים הקיימים. כמו כן, כל רכיבי התוכנה הנוכחיים, כמו גם אלה שיתווספו בעתיד, כלולים בפתרון ללא הוצאות כספיות עתידיות. זאת מתוך ראיה כי מערכת אחסון הינה פתרון 'חי' ודינאמי שבו פונקציונליות המערכת היא ערך אינטגרטיבי המשולב ביכולות ויתרונות החומרה.

מערכות האחסון Dell Equallogic ניתנות להרחבה לפי צרכי הלקוח, המערכות קלות לניהול ומספקות את כל הפונקציונליות הנדרשת לניהול, לרבות אינטגרציה עם סביבות הווירטואליזציה השונות, בסיסי נתונים, המשכיות עסקית, איזון עומסים חכם ועוד.

לדברי מנהל מערכות המידע ב'רשת', אריה רייכר: "מערכת האחסון של Dell מספקת ל'רשת' חסכון בעלויות התפעול, קלות ניטור וניהול והתפעול ומאפשרת גידול עתידי. העובדה כי כל יכולות התוכנה הנוכחיות והעתידיות כלולות בפתרון מאפשרת לנו לגדר הוצאות בשנים הקרובות ולהוריד סיכונים.

המעבר למערכת אחסון חדשה היה חלק וללא השבתות. המערכת החדשה מעניקה מענה טכנולוגי לצורכים של 'רשת', בדגש על ההיבטים החשובים – גידול עתידי לינארי בנפחים וביצועים, חסכון, קלות ניהול ".

האינטגרציה בוצעה על ידי בלו רפי חברת BSR. וחברת A.L. Umnrella - I.T LTD.
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים