גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

איך לבחור עורך לשוני?

מאת:  אלי כהן - seo-fast   |   תאריך:  18/11/15 10:55   |   קטגוריה:  פרסום ושיווק
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
החלוץ שירותי כתיבת תוכן
החלוץ שירותי כתיבת תוכן
עורך לשוני

עורך לשוני הוא אחד המקצועות החשובים ביותר בתחום הכתיבה בין אם לצרכים מקצועיים או פרטיים. תפקידו באופן כללי הוא לעבור על הטקסט לפני חשיפתו לקהל היעד ולוודא שהוא ערוך ללא שגיאות כתיב, תחביר, פיסוק, ניסוח מחדש של משפטים שאינם ברורים,  מחיקת מילים מיותרות שמסרבלות את התוכן שהכותב מעוניין להעביר, הוספת מילות קישור, התאמת הטקסט והכותרות, עריכה והגהה של הערות שוליים בטקסטים שמצריכים הוספת הערות אלו ועוד.

העולם המודרני יוצר לא מעט סיטואציות בהן הרושם הראשוני שהטקסט הכתוב שלכם משאיר, מקביל לפחות לזה של המראה וכידוע, הרבה פעמים אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני. לכן ישנה חשיבות רבה לבחירת עורך לשוני המתאים לצרכים שלכם.

איך לבחור עורך לשוני?

כך העורך הלשוני שתבחרו צריך להיות מומחה בתחום הרלוונטי עבורכם. עורך המתמחה בעריכת ספרות יפה לא יכול להתמחות גם בעריכת ספרות ילדים,  ספרות מקצועית בתחום המשפטים, הרפואה ועבודות הגשה אקדמיות.

תחומים רבים מחייבים כללי כתיבה שונים ואף כללי הכתיבה והאזכור הביבליוגרפי במדעי החברה והרוח או המדעים המדויקים שונים מאלו הקיימים בתחום המשפטים.

כלל זה אף נכון עוד יותר אם מדובר בעריכה לשונית של מסמך משפטי לרבות כתב תביעה, כתב הגנה או בקשה שאמורים להיות מוגשים לבית משפט או בית דין כלשהם. במקרה זה לא שמצויים כללים לפיהם אמורים לאזכר מקורות רלוונטים אלא הוראות מפורשות הקבועות בתקנות הרלוונטיים להגשת מסמכים לערכאה המתאימה.

איש מקצוע שלא יהיה בקיא בכללים אלו לא יביא למסמך שלכם תועלת אלא עלול לגרום נזק במחיקת המסמך לצורך הגשתו מחדש בהתאם לכללים המקובלים או לקשיים בשלבים מאוחרים יותר בניהול התיק.

תקנות סדר הדין האזרחי מחייבות את הנתבע להכחיש בכתב פרטים רבים מאלו שמופיעים בדרך כלל בכתב התביעה.  עורך לשוני שלא יקפיד על כך, עלול להוביל את בית המשפט לקבל את עמדת התובע ולפסוק בהתאם אליה ולגרום לנתבע להפסדים מיותרים. 

לקבלת מידע נוסף על שירות עריכה לשונית, היכנסו לאתר של החלוץ - שירותי כתיבת תוכן.
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים