גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

בקרוב בפייסבוק: התראה אם מישהו מתחזה לך

מאת:  ענבל סינגר - ESET   |   תאריך:  27/03/16 01:48   |   קטגוריה:  יחסי ציבור
תגיות:   ESET , פייסבוק
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
מתחזים, ראו הוזהרתם!
מתחזים, ראו הוזהרתם!
הרשת החברתית פייסבוק חרטה על דגלה שכל הפרופילים בה יהיו אותנטיים אבל למרבה הצער אין זה באמת כך. פיצ'ר חדש עשוי לקרב מעט את הרשת לעבר החזון שלה – כאשר יזוהה שמישהו ככל הנראה פתח פרופיל שמתחזה לך, תקבל התראה שתודיע על זה. אז ניתן יהיה לבחור האם לאשר את הפרופיל או לבקש לסגור אותו.
פייסבוק החלה את הניסוי בתכונה החדשה בנובמבר וכעת יש אותה ב-75% מהעולם. החברה מתכננת להרחיב את הטמעת הזיהוי האוטומטי לשאר העולם בעתיד הקרוב.

התחזות היא אינה בעיה נפוצה ונרחבת בפייסבוק אבל היא בהחלט מקור להטרדות ולהונאות. "אדם שמתחזה לך יכול לפנות לחברים שלך, לבקש מהם חברות ובדומה לפישינג להוציא מהם מידע אישי", אומר גיל נוילנדר מנכ"ל ESET ישראל. "אותו אדם יכול באמצעות הפרופיל המתחזה לעשות בשמך פעולות זדוניות ברשת החברתית ו'להפיל' אותן על הזהות שלך". מעבר לכך, מדובר בפתח לשיימינג לשמו הטוב של מישהו שניתן לעשות בקלות כאשר מתחזים לו.

חברת פייסבוק פרסמה שהמהלך הוא חלק מהמאמץ המתמשך לנסוך יותר ביטחון בקרב נשים ברחבי העולם שסובלות יותר מגברים מהטרדה באמצעות פרופיל המתחזה להן. נבחנות גם שתי תכונות נוספות להגברת הבטיחות והפרטיות – דרכים חדשות לדיווח על תמונות אינטימיות שצולמו ותכונה לבדיקה קפדנית יותר של תמונות העולות לרשת. הפיתוח החדש יאפשר לדווח לא רק על תמונת עירום שפורסמה ברשת כלא ראויה אלא גם להזדהות בתור המצולם בתמונה.
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים