גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

כתיבת תוכן - איך להניע לפעולה ולמה זה חשוב?

מאת:  אבי - stratomedia   |   תאריך:  05/07/16 07:30   |   קטגוריה:  פרסום ושיווק
תגיות:  כתיבת תוכן
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
כתיבת תוכן - איך להניע לפעולה ולמה זה חשוב?

בעלי אתרים רבים משקיעים בכתיבת תוכן לאתר, אך לא מצליחים לסגר עסקאות על אף שיש תנועת גולשים רבה אל האתר שלכם. לא מספיק לכתוב תוכן, צריך לכתוב תוכן שיווקי ולהניע את הגולש לפעולה. אם לא תניעו את הגולש לפעולה, מרב הסיכויים כי הוא יקרא את הכתבות שלכם, ייהנה, אך לא יבצע פעולה. ההנעה לפעולה היא פסקה הנכתבת בסיום התוכן השיווקי, פסקה בעלת חשיבות קריטית בכל תוכן שיווקי, בלעדיה השיווק לא יהיה מוצלח.

כתיבת תוכן - שישה דרכים להנעה לפעולה

לפני שאתם מתחילים לכתוב תוכן אתם חייבים להבהיר לעצמכם מי הוא קהל היעד ומהי המטרה של כתיבת התוכן. בכל מאמר יש לבחור מטרה אחת. כמו שלא תצליחו לתפוס שישה כדורים ביד אחת, כך גם לא תצליחו להניע את הגולש לבצע מספר פעולות. המטרות יכולות להיות שונות. זה יכול להיות הורדה של מדריך חינם, זה יכול להיות מסירת הדואר האלקטרוני כדי לקבל ניוזלייטר שבוע מהחברה או שזו יכולה להיות הנעה לרכישת מוצר.

כדי לשכנע את הגולש לבצע פעולה באתר כדאי להשתמש במילות הכוח של הכתיבה השיווקית. מילות הכוח הן מילים שמטרתן לשכנע, לזרז ולעודד את הגולש לבצע פעולות. מילות הכוח הפופולאריות הן חינם, מבצע, מושלם, מלהיב, מרגש, נדיר, מוצלח, פריצה, הפתעה, סוד ועוד. נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי שילוב של מילות הכוח בכותרת, בתוכן או בשלב ההנעה לפעולה העלו באופן משמעותי את ביצוע הפעולה שביקש בעל האתר.

אל תתנו לאנשים להתחמק. צרו לחץ של זמן, אם הם לא יבצעו את הפעולה עכשיו, הם כנראה לא יבצעו אותה גם מחר. בהנעה לפעולה כתבו, צרו קשר עכשיו! מהרו לפני שהמחירים יעלו! המבצע עומד להסתיים! נותרו עוד רק ארבע שמלות! ועוד.

את מילות ההנעה לפעולה כתבו בלשון ציווי. אנשים אוהבים שאומרים להם מה לעשות ובדרך כלל הם ממושמעים. כתבו צרו קשר, הורידו כעת, השאירו את הפרטים ועוד.

אנשים אוהבים הוכחות חברתיות. הם רוצים לדעת שהם לא לבד ושעוד אנשים רכשו את המוצר או השירות שאתם מציעים. אחת הדרכים האטרקטיביות להוכחה חברתית היא פרסום של מכתבי המלצה. בסיום דף המכירה תוכלו לפרסם מכתב המלצה של לקוח שרכש את המוצר והיה מרוצה. דרך פרסום ההמלצה תצליחו להניע את הקונה הפוטנציאלי לפעולה.

אל תספרו על המוצר שלכם, ספרו איך הוא יכול להועיל לגולש. לחצו על נקודת הכאב של הגולש שבגללה הוא הגיע אליכם ותנו לו להבין כי יש לכם פתרון העשוי להועיל לו. אם הגולש ישתכנע כי המוצר שלכם, הוא המוצר שאותו הוא מחפש, הוא יבצע את הפעולה.
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים