גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

ח"כ גילה גמליאל ביקרה במרכז ריאן החדש בשיבלי אום אלע'נם

מאת:  איילה מיכאל - אופיר שפיגל תקשורת וקשרי ממשל בע"מ   |   תאריך:  18/09/16 03:07   |   קטגוריה:  יחסי ציבור
תגיות:   חינוך ,  קהילה , חברה
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
ב-5.9.16 ביקרה השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל (ליכוד) במרכז ריאן החדש שהוקם בשיבלי- אום אלע'נם. המרכז החדש, משתייך לתוכנית ריאן החברה הבדואית בצפון המופעלת באמצעות אלפנאר (חל"צ) ונועד לשרת את עשרות האלפים המתגוררים באזור המחפשים עבודה. דגש מיוחד מושם על מציאת עבודה ואפיקי קריירה לנשים. באירוע נכחו גם נציגי משרד הכלכלה, העבודה, הג'וינט וראשי מועצות מהחברה הבדואית בצפון.
מרכזי ריאן בהפעלת אלפנאר הינם פרוייקט של משרד הרווחה והעבודה, הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים במשרד לשוויון חברתי ובשותפות ג'וינט ישראל ומטרתם קידום תעסוקה בחברה הערבית בישראל באמצעות הכשרות, קורסים, הכנה לראיונות עבודה וליווי המשתתף גם בהמשך התעסוקה למשך שלוש שנים. המרכזים בתוכנית נועדו לסייע גם לאלו שאיבדו תקווה להשתלב בשוק העבודה, או מעולם לא חשבו שיש להם יכולת להשתלב בה.
ד"ר יאסר חוג'יראת, מנכ"ל אלפנאר: "מרכזי ריאן הם אמצעי להגיע לאזרחים הישראלים בעשרות אלפי הישובים הפזורים בארץ. אלפנאר מטפלת במגוון אוכלוסיות לא יהודיות בישראל מהצפון ועד הדרום. כל פתיחת מרכז חדש היא תרומה נוספת לסיוע בפתרון מצוקת האבטלה בחברה הערבית. אנחנו רוצים ומבקשים לפתוח מרכזים בישובים נוספים על מנת להמשיך בעבודה החשובה של איתור ומציאת מקומות עבודה איכותיים לנשים ולגברים בישראל."
השרה לשוויון חברתי, ח״כ גילה גמליאל: " ״מרכזי ההכוון התעסוקתי הם בשורה טובה אך הם רק ההתחלה מתכנית גדולה ורחבה של פרוייקטים ומיזמים הכלולים בתקציב תכנית החומש שהעברתי בממשלה לישובי הבדואים. אוכלוסיית הבדואים בצפון הם דוגמה לאזרחים הלוקחים חלק פעיל ומשתלבים היטב בחברה הישראלית ומחובתה של המדינה להעניק להם את כל הזכויות כמו לכל אזרח אחר בישראל".
איסר דובדבני, הממונה אזורי על הכשרות מקצועיות במחוז חיפה והצפון. נציג משרד העבודה והתעסוקה ומשרד הכלכלה: " המרכז מסייע לצמצום פערים באוכלוסיה הלא יהודית... כולנו פועלים ביחד על מנת לצמצם את החסמים העומדים בפני האוכלוסיה הלא יהודית בישראל".
סיגל שלח. מנכ"לית תב"ת, מיזם התעסוקה של הג'וינט וממשלת ישראל ומשנה למנכ"ל ג'וינט ישראל: "כל יום של פתיחת מרכז תעסוקה הוא יום של חג. אנחנו נמצאים במרכז שהוא אחד משלושה אשכולות של מרכזי הבדואים בצפון בהם הושמו כבר 2000 נשים וגברים. יש כאן מנהיגות צעירה ומקצועית שלוקחת את נושא התעסוקה כדרך חיים הן בהיבט של שינוי תרבות וגם במתן כלים ואפשרויות לאנשים רבים ככל שניתן. אלפנאר, חל"צ שהוקמה במיוחד כדי להביא תעסוקה אל תוך החברה הערבית בצורה הכי אמתית שאפשר, חבר'ה מתוך החברה הערבית שפועלים בתוך החברה הערבית ועושים את זה בצורה מקצועית ביותר."
עיסאם חג'ג'רה, מנהל תוכנית ריאן בדואים צפון : "המרכז החדש שנפתח יאפשר לנו לסייע לתושבי שיבלי -אום אלע'נם באמצעות הכשרות, סיוע למשתתפים להתגבר על חסמים תרבותיים ויצירת קשר עם המעסיקים בסביבה על מנת למצוא מקומות עבודה איכותיים שיאפשרו לעובדים חיים בכבוד. "
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים