גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

סקר: התקנות OpenStack הוכפלו ב-2016

מאת:  אולמדיה - פי.אר   |   תאריך:  10/11/16 07:00   |   קטגוריה:  יחסי ציבור
תגיות:   Red Hat , רד האט
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
התקנות OpenStack בסביבות הייצור
יותר מאשר הכפילו את עצמן ב-2016

רד האט (Red Hat), ספקית פתרונות קוד פתוח הגדולה בעולם, פרסמה את הסקר השנתי שלה בנושא השימוש ב- OpenStack - פרויקט תשתית כשירות למחשוב ענן. בסקר דומה שנערך בשנה שעברה, מרבית המשיבים עדיין למדו את הנושא של OpenStack או פיתחו אבטיפוס. בסקר הלקוחות שנערך בספטמבר השנה התוצאות שונות משמעותית. כאשר 43% מתוך כלל המשיבים ענו כי הם משתמשים ב-OpenStack בסביבות הייצור, גידול של - 16% לעומת שנה שעברה.

מעבר להכפלת פריסות ייצור (production) של OpenStack, מצביע הסקר על המגמות הבאות:
• OpenStack היא תשתית קריטית לפיתוח יישומים, במיוחד עם קונטיינרים.
• כלי ניהול built-in לא מבצעים את העבודה בעצמם.
• לקוחות משתמשים במערכת ל ניוד עומסי עבודה ברחבי OpenStack ותשתיות נוספות.
• היות והמימושים הם בסביבות קריטיות, תמיכה איכותית מרכיב משמעותי בפתרון.

בנוסף לעליית פריסות הייצור, גם היקף השימוש צומח, כאשר רוב המשיבים (66%) משתמשים או מתכננים להשתמש בפלטפורמה כשירות (PaaS) בפריסות OpenStack שלהם. נתון זה מצביע על גידול לעומת הסקר מהשנה שעברה, בו רק 54% מהמשיבים שקלו לשלב פלטפורמה כשירות ביחד עם OpenStack. ממצא זה, מראה את הצמיחה המשולבת בהתעניינות בשתי טכנולוגיות משלימות אלה.

שכבה נוספת של יחסי הגומלין בין תשתית כשירות (IaaS) שמיוצגת ע״י OpensStack, ופלטפורמה כשירות (PaaS), היא הצמיחה של קונטיינרי לינוקס בקרב מפתחי מערכות מודרניות. יישומי קונטיינר הפכו לצרכן משמעותי של עומס עבודה, ו- OpenStack היא סביבת פריסה עיקרית בקרב המשיבים. רק 4% מהמשיבים לא שוקלים קונטיינרים על OpenStack, בעוד 57% אומרים שהם כבר משתמשים או מתכננים להשתמש בקונטיינרים עם OpenStack, והשאר מתלבטים.

ניהול הענן הפרטי ו/או היברידי, הנו קריטי להצלחת הפרויקטים. ניהול וניטור של ביצועי עומס עבודה אוטומציה והקצאה דינמית של משאבים הינם קריטיים להצלחת הפרויקט. OpenStack כוללת כלי ניהול מובנים כדי לסייע לנטר צרכים אלה.
הסקר של 2016 מראה שהמשיבים נוטים לטכנולוגיות ניהול של יצרנים חיצוניים. השימוש בכלי ניהול מובנים ב-OpenStack נשאר דומה לזה מהשנה שעברה (54% ב-2016 לעומת 51% ב-2015), כאשר טכנולוגיות ניהול וניטור נוספות הצטרפו לתמהיל, כמו ניהול תצורת קוד פתוח (41% מהמשיבים), פלטפורמות ניהול ענן (39% מהמשיבים), וכלי ניטור והתראה (47% מהמשיבים)

ניוד הוא נושא חשוב עבור המשיבים, במיוחד כאשר רובם מפעילים או מתכננים להפעיל עומסי עבודה של OpenStack במגוון סביבות. 67% מהמשיבים מדרגים ניוד כתכונה חשובה או חשובה מאוד ב-OpenStack. רק ל-10% מהמשיבים יש או שהם מתכננים ניהול עומסי עבודה של OpenStack בלבד, בעוד השילוב ההיברידי כולל גם ווירטואליזציה מסורתית (28%), ווירטואליזציה מותקנת ישירות על חומרה (37%), עננים ציבוריים (29%), ועננים פרטיים אחרים (35%).

באשר לעומסי העבודה עצמם, ציינו המשיבים תמהיל של:
• מכונות ווירטואליות קיימות (61%), עלייה מ-52% ב-2015, מה שמעיד על עלייה בשילוב עומסי עבודה מסורתיים ב-OpenStack.
• עומסי עבודה חדשים אופטימליים לענן (64%).
• סוגי עומס עבודה חדשים (50%), כמו יישומי קונטיינר ויישומים שפותחו עבור הענן.

בגרסאות הייצור של OpenStack, נושאי התמיכה, הקוד הפתוח והסמכות, חשובים למשיבים. 73% מהם מדרגים תמיכה טכנית בפתרונות מסחריים כגורם חשוב עד חשוב ביותר, בעוד יותר מ- 80% מדרגים את ההובלה בקהילה כבעלת חשיבות. לבסוף, הפתיחות לפתרונות צד שלישי של הספק הוא נושא חשוב, 66% מהמשיבים מדרגים הסמכות חומרה ותוכנה כחשובות מאוד.

עם הכפלת פריסות ייצור וההגירה המוגברת של עומסי עבודה ווירטואליים מסורתיים, קובע הסקר כי יש סיבה לאופטימיות בכל הקשור לעתיד פעילות OpenStack בארגונים. עדיין יש צרכים מובהקים שיש לטפל בהם, כמו ניהול אחוד, אספקת תמיכה איכותית ושילוב עם קונטיינרים.
מעל הכל, תוצאות הסקר מראות כי OpenStack נמצאת מעבר לשלב הוכחת היישימות שלה, ומוכנה לתמוך בפעילויות של משימות הקריטיות ביותר באירגונים הגדולים.

מתודולוגיה
סקר האימוץ הארגוני 2016 של OpenStack שהוזמן על ידי רד האט מחברת TechValidate, דגם יותר מ-150 מקבלי החלטות ומומחים בתחום ה- IT מקרב לקוחות רד האט ברחבי העולם.
בסקר השתתפו מומחי מערכות מתחומי בנקאות, חינוך, שירותים מקצועיים, טלקום, חומרה ותוכנה, מארגונים בטווחי גודל שונים החל מעסקים קטנים, גופים ממשלתיים, סטארט אפים, ועד לחברות גלובליות וארגונים גדולים מאוד.

האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים