גריי. יחסי ציבור ברשת.
גריי עוזר לך לפרסם הודעות לעיתונות בחינם ובקלות התחל עכשיו כנס >>

העתיד ביישום גישת "האולר השוויצרי" בניהול מערכות מידע

מאת:  איריס וינשטיין - kav-yashir   |   תאריך:  20/07/17 04:15   |   קטגוריה:  טכנולוגיה
שתף שתף במייל שתף בטוויטר שתף בפייסבוק
שי ונסובר, מנהל תחום ביטחון ב- INFINIDAT ישראל
שי ונסובר, מנהל תחום ביטחון ב- INFINIDAT ישראל
מאת: שי ונסובר, מנהל תחום ביטחון ב- INFINIDAT ישראל

גישות הניהול בעולם מערכות המידע עוברות תמורות ותהפוכות, עם השינויים התכופים בטכנולוגיות המוצעות כיום לארגונים, המעבר לענן, השינויים במבנה הארגוני וסגנון העבודה הוורסטילי של העובדים.

ככל שהארגון הופך תלוי יותר ויותר בטכנולוגיה וביישומים שונים לצורך תפעולו, כך באופן טבעי, גם ניהול מערכות המידע הופך למורכב יותר, דבר שבא לידי ביטוי בריבוי שכבות, שפע פלטפורמות ועודף ממשקי ניהול. בין אם מדובר בתחום אבטחת המידע, אחסון הנתונים או ניהול יישומים.

עם הופעתם של פתרונות טכנולוגיים גמישים, רזים ופשוטים לניהול, עולה דילמה חדשה בקרב מנהלי מערכות המידע - האם לבחור בגישת "ארגז הכלים", הגורסת כי יש לאגד מגוון רחב של כלים איכותיים וכבדים כדי להגיע לתוצאות טובות בתחום מסוים, או בגישת ה"אולר השוויצרי" לפיה יש להשתמש בכלי פשוט, פונקציונלי, גמיש, מאוחד וזמין, שמאפשר לפתור בעיות במהירות ובזמן אמת.

ניתן לומר כי הדילמה משולה לסיטואציה של רוכב אופניים בזמן מרוץ ע"פ מסלול ארוך וקשה. תקלות מכניות שונות עשויות להתרחש בדרכו, אבל האם הוא יכול להרשות לעצמו לסחוב על אופניו משקל כבד של כלי עבודה? מצד שני, האם הוא יכול להתפשר? – הוא הרי חייב להיות מוכן למספר תרחישי תקלות שונים ויידרש לכלים הטובים ביותר לצדו בזמן שהוא מבצע את אחד האתגרים הקשים ביותר שעומדים בפניו. השילוב של איכות, פשטות, גמישות, קלות ונוחות הוא קריטי עבורו.

ללא ספק, היתרון של גישת "ארגז הכלים" הוא ברמת האיכות והמוכנות, אולם במרבית המקרים גישה זאת גם יקרה "וכבדה" מאד, ובפועל, בדיוק כמו ארגז כלי העבודה הביתי שלנו, רוב הכלים פשוט לא נמצאים בשימוש ועם הזמן, אנו מאבדים את המקצועיות והידע לעשות בהם שימוש מושכל לכשנידרש.

אם ניקח לדוגמה את תחום אחסון הנתונים, אחד התחומים המאתגרים ביותר בעולם מערכות המידע כיום, הגידול העצום בכמות המידע מייצר דאגות רבות. ארגונים, אשר מחויבים להישאר תחרותיים בשוק הדינמי, מעוניינים בפתרונות שיאפשרו להם לאחסן כמויות אדירות של מידע ובד בבד את לשלוף אותו בקלות למטרת הפקת תובנות עסקיות, שאם לא, יישארו מאחור.

מנהל מערכות המידע נמצא במרוץ מתמיד אחר המידע והוא מחפש כלים שיאפשרו לו לעמוד בפני תרחישי תפעול מגוונים, לא רק בכמות המידע הנוכחית, אלא גם בקצב הגידול האקסטנסיבי במידע ובכמות המידע שעתידה לבוא עליו לטובה בעוד שנה, שנתיים או עשר שנים. האם יבחר בארגז הכלים או באולר השוויצרי הקל והגמיש?

ובכן, התשובה הייתה בעבר מאד מורכבת. מרבית הארגונים נאלצו להתפשר – מדיית אחסון זולה תספק להם נפח גבוה אך זמינות ואמינות נמוכה לנתונים, מדיית אחסון יקרה (דוגמת All Flash) תספק להם זמינות גבוהה אך נפח מצומצם יותר ולא מספק. הם נאלצו לוותר, לעשות התאמות ולשלב בין מספר מדיות אחסון, דבר שלא אפשר להם ליהנות מזמינות של כל המידע, והשאיר אותם עם כאב ראש תפעולי אחד גדול, של ניהול "ארגז כלים" מסורבל – עם מספר רב של מערכות, ממשקים ופלטפורמות.

בתחום האחסון ראינו כיצד גישת "ארגז הכלים" הולכת ומשתנה לנגד עינינו. לאחרונה הוצגו טכנולוגיות שמאפשרות אחסון יעיל בנפחים גדולים מבלי להתפשר על זמינות, ביצועים ועלות. אפשר לומר שטכנולוגיות אלו הצליחו לכווץ את ארגז הכלים הלא יעיל לתוך אולר שוויצרי קל ואלגנטי והכי חשוב מגוון מאוד בפונקציונליות ובשימושים האפשריים. העתיד כבר כאן, וניתן להעריך כי בעתיד נראה יותר ויותר פתרונות "אולר שוויצרי" בתחומים שונים של מערכות מידע שיאפשרו לארגונים למקסם את הפוטנציאל שלהם ולצלוח את המרוץ בשוק העסקי התחרותי, מבלי לעשות ויתורים.
האתר מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים כאחד. כל הזכויות שמורות.
בניית אתרים